24-26.10.2018 Форум «Ефективні місцеві самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

24-26.10.2018 Форум «Ефективні місцеві самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов  перебував на Донеччині, де взяв участь у Форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Участь у Форумі взяли  також  перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  В’ячеслав Негода, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, керівник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату – II з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища.

В рамках заходу обговорили стан розвитку місцевого самоврядування та актуальні питання законодавчого регулювання у зазначеній сфері, стратегічне планування як інструмент нової регіональної політики, вирішення питань внутрішньо переміщених осіб, розвитку суспільного мовлення та мовлення громад, інструменти безпеки в громадах, а також ознайомитися з європейським досвідом та стандартами у відповідних сферах.

Так, під час першої панельної дискусії  «Розвиток місцевого самоврядування: здобутки та подальші завдання», перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  В’ячеслав Негода зазначив, що подібні заходи є надзвичайно важливими як для регіону так в цілому для України.

«Якщо раніше, під час впровадження реформи місцевого самоврядування, відчувалося непорозуміння з боку органів місцевої влади та місцевих громад, то зараз вони є основними партнерами децентралізації. Наразі ми навпроти чомусь  відчуваємо нерозуміння з боку виконавчої влади. Чому так трапляється, повинні обговорити саме тут.

Тривала реформа, якщо вона своєчасно не завершується, вона втомлює й сіє певну зневіру та невпевненість. Тому ми повинні рухатися далі, переходити на новий етап, коли потрібно говорити не лише про базовий рівень, створення громад,  а вже про районний рівень», — зазначив В’ячеслав Негода.

Він також додав, що не зважаючи на те, що Донеччина та Луганщина знаходяться у складній ситуації, та їх території йде війна, проте  саме тут можна зробити великий прорив стосовно формування ефективного місцевого самоврядування так і в запровадженні сучасних європейських принципів державного нагляду за законністю рішень місцевого самоврядування.

Яким чином прискорити проведення реформи саме на цих двох областях повинні обговорити саме на Форумі, вважає перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України .

Довідково. Форум організовується Донецькою обласною державною адміністрацією (Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації), Луганською обласною державною адміністрацією, Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *