13-14.12.2018 круглий стіл «Доступ до правосуддя на Сході України»

13-14.12.2018 круглий стіл «Доступ до правосуддя на Сході України»

14–15 грудня 2017 року у місті Краматорськ Донецької області відбувся форум «Доступ до правосуддя на Сході України».

Тема обговорення – проблемні питання роботи судової системи, особливо судів першої інстанції Донецької та Луганської областей, в умовах конфлікту на Сході України та пошук спільних шляхів їх вирішення.

У дискусії взяли участь судді місцевих та апеляційних судів Донеччини та Луганщини, Верховного Суду, провідні національні науковці, практикуючі юристи, представники державних органів та громадянського суспільства.

Вищу кваліфікаційну комісію суддів України на заході представив секретар палати Комісії з питань добору і публічної служби суддів Михайло Макарчук. Він розповів про роботу Комісії стосовно підготовки резерву на посади суддів місцевих судів, а також порядок, умови та процедуру кваліфікаційного оцінювання діючих суддів.

Учасники дискусії обговорили механізми забезпечення доступу до правосуддя на Сході України, зокрема у громадах, прилеглих до лінії розмежування, застосування принципу верховенства права під час здійснення судочинства в умовах збройного конфлікту.

Захід організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні здійснює планування, нагляд за виконанням проектів ОБСЄ, які надають допомогу Україні у посиленні її безпеки та вдосконаленні законодавства, інститутів і практики відповідно до стандартів демократії. Метою цієї діяльності є підтримка зусиль країни, спрямованих на те, аби її закони, структури та процеси відповідали вимогам і ознакам сучасної демократичної держави, створювали безпечніше середовище для її громадян. Посол Вайдотас Верба з Литви є Координатором проектів ОБСЄ в Україні з 01 вересня 2014 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *